İçeriğe geç

Pırlanta Yatırım Amacıyla Alınır mı?

Hem alınır hem alınmaz. 😊

Aslında “lüksler” yatırım amacı olmaz gibi görünüyorlar.

Mesela boğazda güzel bir akşam yemeği yemek, bir yatırım olabilir mi?

Ruhunuza iyi geliyorsa psikolojik bir yatırım olarak değerlendirebilirsiniz elbette, o başka. 😊

Veya özel bir kıyafet, bir yatırım aracı olabilir mi? 14 gün sonrasında, aldığınız fiyatın oldukça altında nakite dönüştürebilirsiniz.

“Pırlanta mücevherler” ise en özel lüks tüketim ürünleridir. Çünkü bir öğünde tükenmezler veya bir kumaş gibi kolay eskimezler; her zaman sizinle parlamaya devam ederler. Çünkü mücevheri oluşturan her unsur, bizatihi değerli ve uzun ömürlüdür. Pırlanta bir mücevherin madeni, en kıymetli yatırımlık maden olan altın olarak değerli iken, üzerindeki taşlar da pırlanta olarak değerlidir.

Bununla beraber, değiştirmek veya nakite dönüştürmek istediğiniz zaman, bir ölçüde bedel kaybı yaşamanız kaçınılmazdır. Neden olduğuna beraber bir bakalım:

Öncelikle bizden satın aldığınız ürünleri, eğer size özel üretilmediyse ve kullanmadıysanız, bir defaya mahsus olmak üzere kesintisiz değişim yapabilirsiniz. Bunun dışında sizden gelen diğer ürünler için dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır:

Sıfır aldığınız ve kullandığınız bir ürünü, 14 gün sonrasında herhangi bir sebeple değişmek ya da iade etmek istediğinizde, ürün artık ikinci el (2. El) olarak daha düşük fiyatla satışa sunulacağı için, bir ölçüde kayıp kaçınılmazdır. Bu kayıp; ürünün çeşidine, işçiliğine, ürün üzerinde yapılan veya yapılacak ekstra işlemlere ve günün dolar kuruna göre dinamik olarak değerlendirilmektedir. (Ürün, atölyemizde tamamen sıfırlanmış olsa dahi, el değiştirdiği için etik olarak ikinci el kategorisinde sunuyoruz. Daha detaylı bilgi için “İkinci El Pırlanta” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz). 

İkinci el aldığınız bir ürünü değişmek ya da iade etmek istediğinizde ise, ürün yine ikinci el olarak satışa sunulacağı için kaybınız daha az olacaktır. Bu kayıp; bazı ürünlerde sadece alım-satım farkı olabileceği gibi, yine, ürün çeşidine, işçiliğine, ürün üzerinde yapılan veya yapılacak ekstra işlemlere ve günün dolar kuruna göre dinamik olarak değerlendirilmektedir.  

“Uluslararası sertifikalı ikinci el pırlanta” alım ve satımı noktasında bir merkez olan Büşra Mücevherat, satan ve alan için en elverişli buluşma noktasıdır. Çoğu zaman bir tek olan ve devamı olmayan ikinci el pırlanta fırsatlarını kaçırmamak için Instagram sayfamızı günlük takip etmenizi öneririz. Stokta olan ikinci el pırlanta mücevherleri toplu olarak görebilmek için, sitemizin “2. El Pırlanta” kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Dileriz, en sevdiğiniz pırlantanız, her zaman sizinle ve sevdiklerinizle parlamaya devam etsin…

Pırlanta Yatırım Amacıyla Alınır mı?

Pırlanta Yatırım Amacıyla Alınır mı?

  • 3 min read
Büşra Pırlanta

BEDAVA
İNCELE