İçeriğe geç
Pırlanta Fiyatları

Pırlanta Fiyatları Artıyor mu?

Yeni tanıştığımız müşterilerimizden sık sık “Fiyatlar yine mi yükseldi?”, “Pırlanta Fiyatları Artıyor mu?”, “İki ay önce bu ürünü şu fiyata görmüştük.” ve benzeri serzenişler duyuyoruz. Bakalım kim haklı, yoksa hep beraber mi haklıyız? 😊

Öncelikle bilelim ki; pırlanta için, dünya çapında, dolar bazında fiyatlandırma söz konusudur. Hammadde olarak pırlanta ithalat-ihracatı ve pırlantanın mücevher olarak üretimi esnasında yapılan işçilikler, yine dolar bazındadır. Türkiye’de de pırlanta alım-satımı ve işçiliği, dolar bazında hesaplanarak Türk Lirasına çevrilmektedir. Bu sebeple, belli bir zamanda, belli bir fiyatla sunulan bir pırlanta mücevher, farklı bir zaman diliminde, dolar kurundaki değişim oranınca güncellenen bir fiyat ile sunulmak durumundadır. Son bir senedir Türkiye’de dolar kurundaki değişkenlik, pırlanta satışlarımız için stabil bir fiyat politikasına izin vermemektedir.

Sizden geri dönen ürünler için de benzer bir durum söz konusudur. Getirdiğiniz bir pırlanta mücevher değerlendirilirken, madeni altın olarak, taşı ise dolar olarak değerlendirilerek, nihai ücret Türk Lirasına çevrilerek size verilmektedir. Yıllar önce satın aldığınız bir ürünü, seneler sonrasında, Türk Lirası bazında bazen daha yüksek bir bedele nakite dönüştürebilmeniz de bu sebeple mümkün olmaktadır. Çünkü altın, maden olarak değer kaybetmemekte; pırlanta ise dolar bazında belli ölçüde değerini korumaktadır. “Uluslararası sertifikalı ikinci el pırlanta” alım ve satımı noktasında bir merkez olan Büşra Pırlanta, satan ve alan için en elverişli buluşma noktasıdır.

İlaveten, son zamanlarda dolar kurundan bağımsız olarak, pırlanta madeni maliyetlerinde de bir miktar yükselme söz konusudur. Dolayısıyla stoğumuzda kalmayan yeni ürünleri, biraz daha yüksek maliyetlerle yeniden üretmek ve sizlere sunmak durumundayız.

Başlığımızdaki soruya tekrar dönersek; evet pırlanta fiyatları yükseliyor, çünkü dolar yükseliyor ve pırlantanın maliyetleri ayrıca yükseliyor.

Bununla beraber, işletme kültürü olarak benimsediğimiz ve sizlerin de yıllardır alıştığınız fiyat politikamız üzere, astronomik etiketler ve abartılı indirimler tercih etmiyoruz; fakat “doğru pırlantayı, doğru fiyatla” & “en iyi pırlantayı, en iyi fiyatla” sunmayı vadediyoruz. Pırlanta uzmanlarımız, gün boyunca sizler için en iyi pırlantaları seçmek için çalışıyorlar.

Sizinle parlayacak olan pırıltıya bir tık mesafesindesiniz. Gelin beraber seçelim, beraber tasarlayalım.

Keyifli alışverişler 💎

Pırlanta Fiyatları Artıyor mu?

  • 2 min read
Büşra Pırlanta

BEDAVA
İNCELE